Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Kastamonu İl Hayvanları Koruma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi…

Ekim 09, 2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğünce Kastamonu İl Hayvanları Koruma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.


Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya, DKMP 10. Bölge Müdür Yardımcısı Melikunnas Özkaya, İl Şube Müdürü Yalçın Uyanık, ilgili kurum ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri iştirak ettiler. 


Toplantıda Kastamonu Belediyesi koordinasyonunda yürütülecek sokak hayvanları rehabilitasyonu pilot projesi kapsamındaki süreçler hakkında bilgiler aktarılırken, ilçelerde ruhsat sürecini henüz tamamlamış ancak faaliyet gösteren sahipsiz hayvan barınaklarının durumları görüşüldü. Kurulmuş ve kurulacak olan hayvan bakımevlerinde çalıştırılacak bakıcı ve toplama ekibi personelinin hayvan sever olmaları konusunda görüş birliğine varıldı.

 

Ayrıca il ve ilçe belediye mücavir alanının dışındaki yerlerde sahipsiz, yaralı, hastalıklı ve tedavi gerektiren acil durumlarda Mahalli ve Mülki amirlerin belirleyeceği acil müdahale ve nakil ekibinin kurulmasının gerekliliği ele alınan konular arasında yer aldı.


Toplantı, bir ay sonraİlçe Kaymakamlarının da katılımları ile olağan üstü bir toplantının yapılmasınakarar verilmesinin ardından sona erdi.