Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Karabük'te Öğrenciler Tabiatla Buluştu…

Ekim 10, 2017

Orman ve Su İşleri 10. Bölge Müdürlüğümüz Karabük İl Şube Müdürlüğünce Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı kapsamında 50 ortaokul öğrencisi ile Çamlık Tabiat Parkı’ nda tabiat yürüyüşü gerçekleştirildi, öğrenciler tabiatla buluştu.Yürüyüşe DKMP Karabük İl Şube Müdürü Ahmet Işık ile ilgili personel iştirak etti. 

 

Yürüyüşte öncelikle İl Şube Müdürü Ahmet Işık öğrencilere, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile 10. Bölge Müdürlüğü faaliyetleri,görev ve yetkileri ile Çamlık Tabiat Parkının sahip olduğu flora, fauna ve ekosistemler ile alakalı bilgiler aktardı.


Tabiat yürüyüşü sırasında oldukça meraklı ve ilgili olduğu gözlenen öğrencilere, Yüksek Orman Mühendisi İsmail Sevimler ile Orman Mühendisi Hüseyin Yıldız, yürüyüş yolu etrafında görülen; karaçam, kızılçam, meşe, akçakesme, ardıç, sumak, kızılcık, kuşburnu gibi çalı ve ağaç formlu odunsu bitkilerin tanıtımı yaptı.


Tabiat yürüyüşünün diğer bölümünde öğrencilere, Orman Muhafaza Memuru Saime Demirtaş’ ın hazırladığı odun kesitleri üzerinden ağaçların yaşını sayma etkinliği yapıldı. Ardından öğrenciler, İl Şube Müdürlüğünce hazırlana su ve mamayı sokak hayvanlarına bıraktılar.Yapılan tabiat yürüyüşü ile çocukları tabiatla buluşturan DKMP Karabük İl Şube Müdürlüğü, Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı hedefleri doğrultusunda önümüzdeki günlerde de benzer etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edecek.