Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

DKMP 11. Bölge Müd. ile 19 Mayıs Üniv. Veteriner Fakültesi Personelleri Sinop Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ nde İncelemelerde Bulundular…

Kasım 27, 2017

DKMP 11. Bölge Müdürlüğü ile 19 Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi personeli; Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundular.

Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi incelemelerine, DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Sinop İl Şube Müdürü Nurullah Gürkan, 11. Bölge Müdürlüğü Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü İlyas Koç, Orman Mühendisi Ramazan Çayır, Veteriner Hekim Mehmet Gülsüm, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Güzel, Doç. Dr. Özlem Nisbet ile ilgili personel iştirak ettiler. İncelemeler, 11. Bölge Müdürlüğü ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi arasında düzenlenecek işbirliği kapsamında fakülte bünyesinde yapılması planlanan rehabilitasyon merkezi hakkında, 10. Bölge Müdürlüğü ile bilgi alışverişinde bulmak maksadıyla gerçekleştirildi.  Açılışı, 29 Kasım 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleştirilecek toplu açılış merasiminde yapılacak olan,  Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ ne gerçekleştirilen teknik gezide, fikir alışverişi ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde yapılması planlanan rehabilitasyon merkezi hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.