Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü Yatırımları Koordinasyon Toplantısı Ilgaz Dağı Milli Parkı’ nda Gerçekleştirildi…

Aralık 11, 2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü 2017 Yılı Yatırımları Koordinasyon Toplantısı 06 Aralık 2017 tarihinde 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit başkanlığında,  Ilgaz Dağı Milli Parkı Biyolojik Çeşitlilik ve Doğal Kaynaklar Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğünün ev sahipliğinde DKMP 10.Bölge Müdürü Hasan Başyiğit’ in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Bölge Müdür Yardımcısı Melikunnas Özkaya, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Elif Kalaycı, Milli Parklar Şube Müdürü Erol Büyükdoğan, Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü Rıfat Erdal, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Mustafa Demirol, Bartın İl Şube Müdürü Ali Bozkurt, Karabük İl Şube Müdürü Ahmet Işık, Kastamonu İl Şube Müdürü Yalçın Uyanık, Sinop İl Şube Müdürü Nurullah Gürkan, Zonguldak İl Şube Müdürü Sezgin Örmeci, Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahat Deliorman ile Ilgaz Dağı Milli Park Müdürü İrem Sağlam Fide hazır bulundu. Toplantıda,  DKMP10. Bölge Müdürlüğü 2017-2018 yılı planlanan ve tesis edilen yatırımları öncelikle ele alınırken tabiat turizmi faaliyetleri de değerlendirildi. Korunan alanlar, av ve yaban hayatı faaliyetleri, 2018 yılına ait bütçe teklifleri ile planlama aşamasındaki korunan alanlar ile alakalı gelişme planlarının hazırlık çalışmalarının istişare edildiği toplantı İl Şube ve Milli Park Müdürleri’ nin sorumluluk alanlarındaki faaliyetler hakkında açıklamalarının ardından sona erdi.   
2017 yılında 10. Bölge Müdürlüğünce tesis edilen, “Küre Dağları Milli Parkı Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası” ile  “Sinop Hamsilos Tabiat Parkı ve Yaban Hayvanı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu tarafından hizmete alınan, 375 dev eser arasında yer alıyor.  Özellikle, dünyanın sayılı kanyonlarından olan Çatak Kanyonu’nda 450 metre yüksekliğe inşa edilen Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası, bölge ve ülke turizmi açısından büyük önem taşıyor.