Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Kastamonu’ da Geçici Hayvan Bakımevi Denetimi Gerçekleştirildi…

Aralık 20, 2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10.Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğince, “Geçici Hayvan Bakımevi Denetimi” gerçekleştirildi. 

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına dair Uygulama Yönetmeliği kapsamında; DKMP 10. Bölge Müdürlüğü Veteriner Hekimi Ali Çalışkan koordinasyonunda, DKMP Kastamonu İl Şube Müdürlüğü personeli Fatoş Buturoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Veteriner Hekimleri Tarık Köserecep ile Serdar Hançerli gözetiminde, Kastamonu Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi yılsonu denetimi gerçekleştirildi.    

Denetimde, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına dair Uygulama Yönetmeliği gereği EK 6- İzleme ve Denetleme Formu düzenlendi, bakımevinde herhangi bir eksik görülmedi. Ayrıca denetim esnasında ilgili personel ile Kastamonu Belediyesi Bakımevi personeli arasında; hayvan ekolojisi, davranışı, bakımı, beslenmesi, annesiz yavruların bakımı ile alakalı bilgi paylaşımında bulunuldu.