Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Sinop’ta Tabiat ile Sanatı Buluşturma Etkinlikleri Devam Ediliyor…

Mayıs 08, 2018

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop İl  Şube Müdürlüğü, Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Abalı Ortaokulu işbirliğince, Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, “Tabiat ile Sanatı Buluşturma ve Köpek Kulübelerinin Yapımı” etkinlikleri devam ediyor.
“Tabiat ile Sanatı Buluşturma ve Köpek Kulübelerinin Yapımı” etkinliklerinin 2’ ncisi 3 Mayıs’ta Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Sinop İl Şube Müdürlüğü ilgili personelleri,Sinop Üniversitesi Öğr.Gör. Ceren Demiralp ve öğrencileri ile bu kez Abalı Ortaokulu 7 ile 8’ inci sınıf öğrencileri iştirak etti. 
Yoğun ilgi gören etkinlik kapsamında katılımcılara, Orman Mühendisi Hicran Bayraktar Nalbantoğlu, Sarıkum  Gölü’nde görülebilen kuşlar, Sinop Üniversitesi Öğr.Gör. Ceren Demiralp ise tuval üzerine resim çalışmalarında kullanılan teknikler hakkında bilgiler aktardılar, sunumlar yaptılar. Sunumların ardından öğrencilerle, kuş konulu tuval üzerine resim çalışması gerçekleştirildi. Öğrencilerce yapılan resimler Abalı Ortaokulu’nda sergilendi.