Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Ailemle Öğreniyorum Projesi Kapsamında ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ Küre Dağları Milli Parkı’ nda Gerçekleştirildi…

Kasım 16, 2018

Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan Ailemle Öğreniyorum Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Parkı’ nda Park Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezince gerçekleştirilen etkinlikte, gençler önce aileleri ile birlikte Gençlik Merkezinde buluştular. İlgi ve yeteneklerine göre; spor, el sanatları, görsel sanatlar, karikatür/mizah, dini ilimler, kitap okuma, zekâ oyunları, müzik gibi atölye çalışmalarına katıldılar. Atölye çalışmalarının ardından katılımcılar Küre Dağları Milli Parkı’ nın Bartın’ ın Ulus İlçesi Parkuru’ nda “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” gerçekleştirdiler.

Aile bireylerinin içsel ve dışsal motivasyonlarını artırıp, aile içi ve toplumsal iletişim becerileri yüksek bireylerin yetişmesi, bireylerin kendini tanıması, yeteneklerini keşfetmesi ve bu yeteneklerini hayatlarında doğru ve faydalı bir şekilde kullanmaları maksadıyla gerçekleştirilen atölye ve kulüp çalışmalarının ardından Küre Dağları Milli Parkı’ nda gerçekleştirilen tabiat yürüyüşü büyük ilgi gördü.

Geçlerin ve ebeveynleri ile gerçekleştirdiği tabiat yürüyüşünün ardından Ulukaya Küre Dağları Milli Parkı Bilgilendirme Merkezi’ nde piknik yapan katılımcılar, sohbetler ettiler, birbirinden güzel oyunlar oynadılar.