Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Bartın’da 2019 Yılının İlk Biyolojik Çeşitlilik ve Doğa Koruma Eğitimi Gerçekleştirildi…...

Ocak 10, 2019

Bartın’ da 2019 yılının ilk Biyolojik Çeşitlilik, Biyokaçakçılıkve Doğa Koruma Eğitimi Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar(DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Bartın İl Şube Müdürlüğünce gerçekleştirildi.
İl Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcılara; biyoçeşitliliğin korunması ve biyokaçakçılık konularının önemine dikkat çekiliyor. Ayrıca Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesince Türkçe ’ye çevrilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca geliştirilen ve Kurulca kabul edilen; Fen ve Teknoloji ve Biyoloji öğretim programlarındaki “Bitkiler, Çevre ve Biyolojik Çeşitlilik” konularını destekleyen Edinburgh Kraliyet Botanik Bahçesi’nin hazırladığı, Bitki Biyoçeşitliliği Poster Seti dağıtılıyor.


Eğitimlerde öğrencilere çeşitli materyaller yardımı ile biyoçeşitliliğin korunması ve biyokaçakçılığın önüne geçilmesinin önemini aktaran İl Şube Müdürlüğü personeli, Bartın il merkezinde ve ilçelerde bulunan okullarda Biyolojik Çeşitlilik, Biyokaçakçılık ve Doğa Koruma Eğitimlerine devam edecek.