Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğünce Kastamonu Üniversitesi Öğrencilerine Tabiat Eğitimi Gerçekleştirildi…

Ocak 10, 2019

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğünce, Kastamonu İli Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı ve Ilgaz Dağı Milli Parkı Sürdürülebilir Turizm ve Ziyaretçi Yönetim Planı kapsamında Kastamonu Üniversitesi öğrencilerine tabiat eğitimi gerçekleştirildi.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Turizm Rehberliği Gastronomi Bölümü 1’inci sınıf öğrencilerine Genel Turizm dersi Ilgaz Dağı Milli Parkı Eğitim ve İnceleme Gezi’sinde gerçekleştirilen tabiat eğitiminde; Milli Park Müdürü İrem Sağlam Fide, öğrencilere milli parkta, kış turizm faaliyetleri, yatırımlar, parkın flora ve fauna değerleri ve doğa koruma faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.


Turizm Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Hüseyin Pamukçu moderatörlüğünde gerçekleştirilen eğitimde, Ramazan Yaşar ‘Kış Turizmi Faaliyetleri’, Geleneksel Kızak Yarışları Türkiye Birincisi Cihan Tane ise ‘Geleneksel Kızak Sporunun Turizme Kazandırılması’ konularında sunumlar yaptılar. 

Gerçekleştirilensunumların ardından, Milli Park Müdürlüğü ilgili personeli ile katılımcıöğrenciler Ilgaz Dağı Milli Parkı’ nda incelemelerde bulundular.