Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Bölge Müdürlüğümüzce Genel ve Devlet Avlaklarının Planlanması, Tesisi ve Av Turizmi Uygulamaları Konulu Çalıştay düzenlenmiştir

Haziran 01, 2012

 

Genel Müdürlüğümüzün 09.05.2012 tarih ve 485-21711 sayılı yazılı  bildirimleri ile 10. Bölge Müdürlüğümüz ve bağlı Şube Müdürlüklerimizin koordineli bir şekilde çalışmaları için Bölge Müdürlüğümüzce 31 Mayıs ve 1 Haziran 2012 tarihleri arasında Kastamonu Ilgaz Dağı Dağbaşı Otelde “Genel ve Devlet Avlaklarının Planlanması, Tesisi ve Av Turizmi Uygulamaları” konulu çalıştay düzenlenmiştir.Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürümüz Sayın Ercan YENİ tarafından açılış konuşması yapılarak çalıştay başlatılmıştır.Çalıştay’da;


Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri ve teknik personeli tarafından eğitim verilmiş olup,


İlk olarak Etüt Envanter Şube Müdürü Orm.Yük.Müh. Mustafa KANTARLI “Avlak Sistemi ” konulu sunumlarını aktardılar.Daha sonra Şube Müdürü Cihangir ALTUN “ ArcGIS Uygulamaları”

 


ve son olarak da Müh.-Trofe Eksperi Muzaffer UYANIK tarafından   " Ekosistemlere zarar vermeden yaban hayatı kaynaklarının ekonomik ve akıllı hasatı av turizmi"konulu sunumlar aktarılmış,Uygulamalı ve soru-cevap şeklinde çalıştay sonlandırılmıştır.


 

 

 

YASAL UYARI :Yayınlanan haberdeki yazı ve resimlerin tüm hakları Orman ve Su İşleri 10. Bölge Müdürlüğümüz’e aittir. Resimlerin altında sahibinin ismi varsa resim ona aittir. Kaynak gösterilse dahi yazıların-resimlerin / haberin tamamı özel izin alınmaksızın veya link verilmeksizin kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Orman ve Su İşleri 10. Bölge Müdürlüğümüz tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir .