Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

KÜRE DAĞLARI Milli Parkı Sempozyumu

Ekim 08, 2012


"Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi"nin sona ermesi sebebiyle düzenlenen sempozyuma Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Bartın Vali Yardımcısı Sibel Tursun, Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık, DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, Orman ve Su İşleri X. Bölge Müdürü Ercan Yeni, Orman ve Su İşleri IX. Bölge Müdürü Zeki Şaltu, Bartın Belediyeler Birliği Başkanı ve Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Arıt Belediye Başkanı Şahidi Kuşçu katıldılar. Sempozyum Akara Hilton Otel'de yapıldı.

 

 

Küre Dağları Milli Parkı  sempozyumun açılışında Bartın Ulus İlçesi Aşağıçerçi Köyü ACDER Derneği Başkanı Galip Arslan da sivil toplum adına konuşma yaptı. Galip Aslan(Galip Amca) konuşmasında,  sivil toplum kuruluşu olarak Milli Parkın korunması ve tanıtılması anlamında gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Desteklerinden ve çalışmalarından dolayı Milli Park yetkililerine ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'a teşekkür etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu' da , "Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi" bir başlangıç olduğunu, bundan sonra da projelerin devam edeceğini söyledi.PAN Parks sertifika töreni ve Küre Dağları Milli Parkı'nın tanıtımına katkılarından dolayı medya ödüllerinin de verildiği programda korunan alanların biyolojik çeşitliliğin korunmasındaki rolü konulu oturum ve Küre Dağları Milli Parkı deneyimleri panelleri düzenlendi.
<


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve diğer katılımcılar sempozyum çerçevesinde sergilenen standları gezdiler". 
 

Sempozyum Görüntüleri İçin Lütfen Tıklayın

 

YASAL UYARI :Yayınlanan haberdeki yazı ve resimlerin tüm hakları Orman ve Su İşleri 10. Bölge Müdürlüğümüz’e aittir. Resimlerin altında sahibinin ismi varsa resim ona aittir. Kaynak gösterilse dahi yazıların-resimlerin / haberin tamamı özel izin alınmaksızın veya link verilmeksizin kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Orman ve Su İşleri 10. Bölge Müdürlüğümüz tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir .